30


listopada

Ile kosztują miesięczne soczewki kontaktowe?

Aby określić ile kosztują miesięczne soczewki kontaktowe, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Oferta na rynku soczewek kontaktowych jest bardzo szeroka. Mamy do dyspozycji produkty od wielu producentów oraz w różnych wariantach. Soczewki kontaktowe miesięczne są produkowane z różnych materiałów i charakteryzują się różnymi właściwościami. Nie oznacza to, że jedne są lepsze, a inne gorsze. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz od fizjologii naszych oczu.

Soczewki kontaktowe miesięczne - ile kosztują?

Soczewki kontaktowe miesięczne cieszą się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego, bowiem jest to bardzo dobra opcja dla osób, które potrzebują korekcji wzroku na co dzień. To najbardziej ekonomiczne i oszczędne rozwiązanie. Jak zatem wybrać soczewki miesięczne, by było to najbardziej korzystne?

Od czego zależy cena miesięcznych soczewek kontaktowych?

Rozpiętość cenowa miesięcznych soczewek kontaktowych jest duża. Poszczególne produkty różnią się od siebie kilkoma właściwościami. Cena soczewek miesięcznych zależy od kilku cech. Zwróć także uwagę na następujące aspekty:

  • Ilość sztuk w opakowaniu

Kluczową rolę odgrywa ilość soczewek w opakowaniu. Ta zależność dotyczy chyba wszystkich produktów. Im większą ilość sztuk w jednym opakowaniu kupisz, tym niższa będzie cena w przeliczeniu na jedną sztukę.

  • Rodzaj soczewki

Na rynku dostępne są różne rodzaje miesięcznych soczewek kontaktowych. Rozróżniamy następujące produkty:

- soczewki miesięczne sferyczne
- soczewki miesięczne toryczne
- soczewki miesięczne progresywne (multifokalne)
- soczewki miesięczne kolorowe

Miesięczne soczewki kontaktowe dzielimy także ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Na rynku dostępne są soczewki miesięczne:

- hydrożelowe - materiał starszej generacji, ale bardziej uwodniony, a przez to elastyczny i komfortowy,

- silikonowo-hydrożelowe - najbardziej nowoczesne, zdrowe dla oczu, ponieważ charakteryzuje się większą przepuszczalnością tlenu do rogówki.

Cena miesięcznych soczewek kontaktowych

  • Tryb noszenia

Miesięczne soczewki kontaktowe możesz używać w trybie dziennym lub w trybie całodobowym. Tryb dzienny oznacza, że co wieczór ściągasz z oczu soczewki, oczyszczasz je przy pomocy specjalnego płynu. Następnie chowasz je do pojemnika na noc, zanurzone we wspomnianym płynie. Rano zakładasz soczewki ponownie.

Miesięczne soczewki kontaktowe możesz używać także w trybie całodobowym. Oznacza to, że możesz nie ściągać soczewek z oczu przez 30 dni. Możesz to robić, jeśli masz taką potrzebę, ale nie jest to konieczne.

1) Ile kosztują sferyczne soczewki miesięczne?

Soczewki kontaktowe sferyczne to najczęściej wybierany typ produktu. Ich ceny zaczynają się już od ok. 22 zł za opakowanie 3 szt.
Miesięczne soczewki kontaktowe sferyczne, takie jak EyeLove Supreme PRO zawierające 3 sztuki, kosztują około 50 zł. Cena może się wahać ze względu na aktualne promocje i zniżki dla stałych klientów. Trzy sztuki w opakowaniu pozwalają na dobór soczewek, gdy w prawym i lewym oku jest potrzebna inna moc. Kupujesz więc dwa opakowania za około 100 zł, które wystarczają na trzy miesiące użytkowania.

Większe opakowanie miesięcznych soczewek kontaktowych tej samej marki, jak w przypadku EyeLove Supreme PRO 6 szt. To już wyraźna oszczędność. Dwa opakowania to koszt niecałych 179 zł, które wystarczą Ci aż na pół roku!

2) Ile kosztują soczewki miesięczne toryczne?

Miesięczne soczewki toryczne są przeznaczone dla pacjentów z astygmatyzmem. Są produkowane w bardziej skomplikowany sposób niż soczewki sferyczne, dzięki czemu uzyskuje się budowę cylindryczną soczewki.

Gdy nie chcesz kupować dużych zapasów – możesz wybrać opakowanie torycznych soczewek miesięcznych, w których będą 3 sztuki. Jednym z godnych uwagi produktów są soczewki Eyelove Exclusive Pro Toric. W tym przypadku jedno opakowanie kosztuje około 57 zł.
Ale łatwo się przekonać, że znów większe opakowanie jest jednoznaczne z oszczędnością. Te same soczewki w opakowaniu 6 szt. Eyelove Exclusive Pro Toric to niewiele ponad 101 zł.

3) Ile kosztują miesięczne soczewki progresywne?

Miesięczne soczewki progresywne są przeznaczone dla osób dotkniętych starczowzrocznością. Ten typ soczewek jest wybierany najczęściej przez pacjentów po 50. roku życia, gdy pogarsza się zdolność oka do akomodacji. Ten typ soczewek charakteryzuje się nieco bardziej skomplikowaną budową, która niweluje skutki presbiopii.

Miesięczne soczewki kontaktowe progresywne PureVision 2 HD for Presbyopia 6 szt. to koszt około 152 zł. Natomiast produkty firmy Alcon - AIR OPTIX® Plus Hydraglyde MULTIFOCAL 6 szt. to silikonowo-hydrożelowe soczewki o wysokim stopniu uwodnienia. Kosztują około 170 zł, a dzięki technologii SmartShield™ są bardziej odporne na gromadzenie się zanieczyszczeń i osadów.

4) Ile kosztują miesięczne soczewki kolorowe?

Koszt kolorowych soczewek miesięcznych także będzie zależny od ilości sztuk w opakowaniu. Kolorowe soczewki miesięczne – dwie sztuki – można kupić już za niecałe 40 zł. Sprawdź EyeLove Colors 2 szt.

W sklepach optycznych znajdziesz także kolorowe soczewki wykonane w udoskonalonych technologiach. FreshLook® Colors 2 szt. to miesięczne soczewki kolorowe, które pozwalają na wyrazistą metamorfozę. Intensywne kolory dają fenomenalny efekt, nawet u osób o ciemnych tęczówkach. Ten produkt kupisz za około 65 zł.

Ile kosztują soczewki miesięczne Air Optix?

Interesuje Cię marka soczewek kontaktowych Air Optix? To bardzo dobrej jakości produkty o różnych właściwościach. Koszt miesięcznych soczewek Air Optix zależy od kilku kwestii. Pierwszą jest oczywiście ilość sztuk zawartych w opakowaniu. Im większe opakowanie kupisz, tym niższa cena w przeliczeniu użytkowania na każdy dzień.

Sferyczne soczewki miesięczne AIR OPTIX® AQUA zawierające 3 sztuki znajdziesz za mniej niż 45 zł.

Ile kosztują soczewki miesięczne Air Optix?

Sferyczne soczewki miesięczne Air Optix dają możliwość przedłużenia noszenia. Możesz z nich korzystać w trybie całodobowym przez tydzień dzięki produktowi AIR OPTIX® AQUA 3 szt. Ich cena to około 60 zł. Podwójne opakowanie, czyli AIR OPTIX® AQUA 6 szt. kosztuje ok. 94 zł.

Ile kosztują miesięczne soczewki Air Optix Aqua?

Produkt stworzony z myślą o astygmatykach, to AIR OPTIX® Plus Hydraglyde for ASTIGMATISM 3 szt. Ten rodzaj soczewek jest dostępny w cenie od około 82 zł.

Cena soczewek miesięcznych Air Optix for astigmatism

Miesięczne soczewki progresywne AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL zawierające 3 sztuki kupisz za około 85 zł.

Ile kosztują miesięczne soczewki toryczne Air Optix?

Kolorowe soczewki miesięczne AIR OPTIX® COLORS 2 szt. wykonane z silikonowo-hydrożelowego materiały kosztują około 63 zł.

Ile kosztują kolorowe soczewki miesięczne Air Optix Colors?

Dodatkowe koszty dla miesięcznych soczewek kontaktowych

Korzystanie z miesięcznych soczewek kontaktowych jest w pewnością najbardziej ekonomiczną decyzją. Do kosztów soczewek należy jednak doliczyć cenę niezbędnych dodatków.

Nosząc soczewki kontaktowe miesięczne, potrzebujesz także płyn do soczewek. Specjalny roztwór służy do codziennego oczyszczania soczewek z osadów. Zdejmując soczewki na noc pozostawiasz je w pojemniku, zanurzone w płynie do soczewek. Nawet jeśli używasz miesięcznych soczewek kontaktowych całodobowych, będziesz prawdopodobnie potrzebować ściągnąć je od czasu do czasu, by usunąć gromadzące się zanieczyszczenia na powierzchni soczewki.

Wybór płynów do soczewek jest bardzo duży. Jeśli codziennie je zdejmujesz i umieszczasz w pojemniku – przyda Ci się opakowanie ekonomiczne, czyli o większej pojemności. Polecamy świetnej jakości płyn do soczewek EyeLove Comfort 360 ml + 100 ml.

Jeśli masz wrażliwe oczy i zmagasz się często z podrażnieniem i uczuciem suchości w oku – sprawdź płyn EyeLove Natural 360 ml - hialuronian i alantoina. Wzbogacony o dodatkowe składniki preparat niweluje dokuczliwe symptomy.

Cena pojemnika na soczewki zaczyna się już od 9,99 zł. Robiąc zakupy zwróć uwagę na promocje oraz specjalne zestawy. Warto połączyć produktu w większą paczkę i skorzystać z gratisów.

Jak widzisz - odpowiedź na pytanie ile kosztują soczewki miesięczne nie jest jednoznaczna. Dlatego zwracaj uwagę na cechy produktów i objętość opakowań.

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.