24


stycznia

Na co zwrócić uwagę kupując krople do oczu?

Krople do oczu to przez wielu ignorowany temat. Jednak każdy z nas powinien mieć buteleczkę z kroplami zawsze pod ręką. Dlaczego? Pracujemy i żyjemy często w trudnych warunkach i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nasze oczy każdego dnia są wystawione na ryzyko.

Krople do oczu – dla kogo?

Kropli do oczu może używać każdy. Jednak są grupy ludzi, które szczególnie ich potrzebują. Jeśli jesteś osobą, która spędza dużo czasu przed komputerem to krople mogą stać się Twoim przyjacielem. Podczas pracy z ekranami rzadziej mrugamy przez co nasze oczy stają się suche - wtedy krople są zbawienne dla naszych oczu. Krople do oczu idealnie sprawdzą się również u osób z alergiami, czy z wrażliwymi oczami. Docenią je także osoby na co dzień pracujące w klimatyzowanych lub mocno ogrzewanych pomieszczeniach.

krople do oczu

Dobre krople do oczu

Szukając kropli do oczu warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim na ich skład. Dobre krople do oczu nie powinny zawierać zbędnych substancji chemicznych. Natomiast dobrze, by w ich składzie znalazły się naturalne wyciągi z roślin lub hialuronian sodu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że krople dobrze załagodzą, np. zaczerwienione oko lub odpowiednio je nawilżą. Dlatego szukaj kropli, które zawierają, np. rumianek, czy aloes. Zwłaszcza jeśli

Twoje oczy są wrażliwe lub cierpisz z powodu sezonowych alergii. Duże stężenie hialuronianu sodu również jest mile widziane w składzie kropli. Ten składnik posiada bardzo duże właściwości nawilżające. Najczęściej znajdziesz go właśnie w kroplach nawilżających.

Krople do oczu – rodzaje

W aptece lub w sklepach internetowych spotkasz się ze sporym wyborem kropli do oczu. Każde z nich będą się dzielić na różne rodzaje ze względu na ich przeznaczenie. Dlatego przed zakupem pomyśl dlaczego potrzebujesz kropli i czego potrzebują Twoje oczy. Weź także pod uwagę warunki w jakich pracujesz i przebywasz na co dzień.

Krople nawilżające do oczu

Ten typ kropli przyda się tak naprawdę każdemu. Nasze oczy mogą potrzebować dodatkowego nawilżenia w pracy, czy w domu. Jednak najbardziej przydatne okażą się dla osób, które cierpią na zespół suchego oka. W ich przypadku najlepszym rozwiązaniem jest szukanie kropli z dużą zawartością hialuronianu sodu.

Krople do oczu bez konserwantów

Szukając kropli, które nie zawierają konserwantów warto mieć na uwadze, że producenci stosują te substancje tylko po to, by krople miały dłuższą datę ważności od otwarcia. Nie szkodzą one naszym oczom. Jeśli jednak bardzo Ci na takim produkcie zależy to możesz spróbować z kroplami w jednorazowych ampułkach.

Krople do oczu dla alergików

Czas wiosenny zazwyczaj jest trudny dla wszystkich alergików. Dlatego w tym okresie warto mieć przy sobie krople do oczu. Zwłaszcza te z naturalnymi składnikami, które będą łagodzić ewentualne podrażnienia. Świetne może się tu sprawdzić aloes, który dobrze nawilża, ale również łagodzi zaczerwienienia.

krople do oczu

Dobre krople do oczu bez recepty

Gdy zaniepokoi Cię stan twoich oczu, a zwykłe krople nawilżające nie będą pomagać to warto udać się do specjalisty. Wtedy zyskasz pewność, że zostaną przepisane Ci specjalistyczne krople do oczu, np. z antybiotykiem. Na próżno możesz szukać pod hasłem „krople do oczu bez recepty” w Internecie. Specjalistyczne krople są tylko na receptę.

Krople do oczu cena

Cena kropli do oczu zależy od ich składu, pojemności i firmy. Dobre jakościowo krople (z dobrym składem) w standardowej pojemności możesz kupić już od 17 złotych. To mała cena jak za zbawienny wpływ na nasze oczy prawda? Dlatego już teraz zaopatrz się w buteleczkę kropli, by zawsze je mieć przy sobie. Możesz je trzymać, np. na biurku przy komputerze lub w łazience na półce, by pamiętać o zakraplaniu oczu. 

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.