14


lutego

Soczewki do pracy przy komputerze - jakie wybrać?

Wielogodzinna praca przed komputerem to nie lada wyzwanie dla naszych oczu. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odciążyć wzrok. Istnieje szereg działań, które pozwolą Ci szczególnie zadbać o oczy. Jedną z nich jest również odpowiednio dobrana korekcja. Możesz zdecydować się, np. na okulary do komputera. Jeśli jednak na co dzień korzystasz z soczewek kontaktowych, istnieją również takie, które szczególnie dobrze sprawdzą się podczas pracy przed monitorem. Sprawdź jakie szkła kontaktowe wybrać!

Jak korzystanie z komputera wpływa na oczy?

Szacuje się, że około 95% osób pracujących na co dzień przy komputerze ma problem z oczami. Niejednokrotnie lekceważymy to, jaki wpływ na nasz wzrok mają udogodnienia takie jak komputer czy inne sprzęty elektroniczne z monitorami. Ich charakterystyczną cechą jest fakt, że emitują duże ilości ciepła, co wpływa na zwiększenie temperatury w pomieszczeniu oraz spadek wilgotności. To zdecydowanie niekorzystnie działa na nasze oczy.

Zdarzyło Ci się kiedyś, że po wielogodzinnej pracy przed monitorem komputera czułeś, że Twoje oczy są suche i przemęczone? To nie jest tylko złudne wrażenie. Ciągłe skupianie wzroku na ekranie monitora znajdującego się w bliskiej odległości wymaga napięcia mięśni gałki ocznej. Długotrwałe przebywanie w stanie napięcia może powodować w przyszłości problemy z akomodacją, a przez to również pogorszenie wzroku. Kolejnym skutkiem nadmiernego korzystania z komputera jest pojawiająca się suchość oczu. Może być ona objawem występowania zespołu suchego oka lub syndromu widzenia komputerowego. Towarzyszyć temu może również świąd, światłowstręt oraz zaczerwienienie i ból oczu. 

Podczas pracy przy komputerze częstotliwość mrugania znacznie się zmniejsza. Skupione oczy nie są zatem wystarczająco nawilżone. Warto w takiej sytuacji zapewnić sobie nawilżające krople do oczu. Ogromne znaczenie dla użytkowników soczewek ma również to, jakiego produktu używają. Dlaczego?

soczewki do komputera

Jakie soczewki wybrać do pracy przy komputerze?

Soczewki kontaktowe pozwalają na skuteczna korekcję wady wzroku. Ważne jest natomiast by zostały one prawidłowo dobrane do osobistych preferencji i parametrów. Dobór soczewek i pierwsza aplikacja powinny odbyć się w gabinecie pod okiem specjalisty po uprzednim dokładnym badaniu wzroku, jak i samych oczu. 

Jeśli masz już doświadczenie ze szkłami kontaktowymi, zapewne wiesz, że każda soczewka to całkowicie inny produkt. Ilość różnych parametrów określających szkła kontaktowe jest ogromna. Wybierając soczewki, które szczególnie dobrze sprawdzą się podczas pracy przy komputerze, w pierwszej kolejności sprawdź materiał wykonania. Najlepszym wyborem okażą się soczewki nowej generacji silikonowo-hydrożelowe. Ich ogromna zaletą jest utrzymywanie wysokiej wilgotności, przez co zmniejszają ryzyko nadmiernie suchych i zmęczonych oczu. Wybierając szkła kontaktowe, zwróć uwagę również na parametry takie jak wysoka tlenoprzepuszczalność oraz uwodnienie, a także zastosowanie technologii zwiększającej nawilżenie. Produkty o takich parametrach zapewnią Twoim oczom wyższy komfort patrzenia.
 

Soczewki do pracy przy komputerze – 4 propozycje 

1. Acuvue Oasys

Pierwsza propozycja to soczewki producenta Johnson&Johnson – Acuvue Oasys. Są to soczewki dwutygodniowe o tlenoprzepuszczalności na poziomie 147 oraz uwodnieniu 38%. Badania wykazują, że zapewniają one wysoką jakość widzenia podczas korzystania z komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Poza tym idealnie nadają się dla osób, które oczekują wysokiego komfortu, nawet w zmiennych warunkach. Soczewki Acuvue Oasys zostały wzbogacone składnikiem nawilżających Hydraclear. Dzięki temu zapewniają one nawilżenie na długo i nie dopuszczają do zmęczenia oraz przesuszenia oczu.

Acuvue Oasys do komputera

2. EyeLove Supreme Long-Lasting

Soczewki EyeLove Supreme Long-Lasting to kolejna propozycja, która świetnie nadaje się u osób korzystających często z komputera. Te wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego 3. generacji soczewki to faworyt pod względem parametrów. Niezwykle wysokie wartości – tlenoprzepuszczalność na poziomie 187 oraz uwodnienie 47% zagwarantują Ci wysoki komfort użytkowania. Jeśli szukasz soczewek, które bez trudu posłużą Ci przez cały dzień– soczewki Eyelove Supreme Long-Lasting będą dla Ciebie idealne. Jest to produkt, który nie tylko zapewni Ci wygodę, ale będzie również zdrowy dla Twoich oczu.

EyeLove Supreme do komputera

3. Acuvue Oasys with Transitions

Kolejną propozycję stanowią soczewki firmy Johnson&Johnson o nazwie Acuvue Oasys with Transitions. Zostały one stworzone m.in. z myślą o osobach, które wiele godzin dziennie przeznaczają na pracę przez monitorami urządzeń elektronicznych. Soczewka z filtrem fotochromowym zmienia swoją barwę, dopasowując się do warunków otoczenia oraz filtruje wpadającego do oka światło. Poza tym wyróżniają ją również fantastyczne parametry – tlenoprzepuszczalność na poziomie 121 oraz uwodnienie 38%. Zapewniają one nawilżenie oczu na długie godziny.

Acuvue Oasys with Transitions do komputera

4. EyeLove Digital

Soczewki EyeLove Digital to kolejny produkt dedykowany osobom, które doświadczają cyfrowego zmęczenia wzroku. Te całodobowe szkła kontaktowe wyróżniają się swoją innowacyjną konstrukcją, która sprawia, że oczy nie są zmęczone nawet po wielogodzinnej pracy. Cechują je również świetne parametry, czyli uwodnienie 48% oraz tlenoprzepuszczalność na poziomie 160. Poza tym w soczewkach EyeLove Digital zastosowano technologię AquaForm™, dzięki czemu powierzchnia soczewki pozostaje wilgotna na dłużej.

EyeLove Digital do komputera

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.