27


kwietnia

Czy można pływać w soczewkach?

Soczewki kontaktowe dają największą swobodę jeśli chodzi o korekcję wzroku. Dzięki nim możesz między innymi bez obaw uprawiać sport. A jak jest w przypadku pływania na basenie? Czy można pływać w soczewkach kontaktowych? Dowiedz się, czy to bezpieczne i czy są na to sposoby!

Czy w soczewkach można pływać?

Soczewki kontaktowe są udogodnieniem dla wielu osób. Dzięki nim możliwa staje się korekcja wzroku, która jest utrzymana w dyskrecji. Po za tym soczewki w żaden sposób nie ograniczają Twoich ruchów. Dlatego możesz uprawiać wszelkiego rodzaju sporty nie martwiąc się, że np. uszkodzisz okulary. Jednak jest jedno miejsce i czynność, w których noszenie soczewek dla niektórych jest zagadką. Spore grono osób noszących soczewki zastanawia się, czy można pływać w soczewkach. Tutaj zdania są podzielone. Jedni mówią, że nie wolno, drudzy, że wolno. Jak jest naprawdę? Otóż pływanie w soczewkach jest niewskazane, ale nie zabronione. To oznacza, że możesz wejść do wody w soczewkach jednak należy zastosować się do kilku ważnych zaleceń.

Przede wszystkim pamiętaj, że na basenie jest mnóstwo bakterii. Oprócz tego woda zawiera drażniący chlor. To wpływa na higienę noszenia soczewek. Dlatego przed pójściem na basen zaleca się założenie nowych soczewek jednodniowych. Po wyjściu z basenu należy takie soczewki zdjąć i wyrzucić.

czy można pływać w soczewkach?

Soczewki na basen

Wybierając się na basen pamiętaj, aby zabrać ze sobą świeżą parę soczewek jednodniowych. Dzięki temu, że po pływaniu od razu wyrzucisz te soczewki unikniesz niepotrzebnej infekcji, czy podrażnień. Wszystkie ewentualne bakterie, zanieczyszczenia, osady, czy drobnoustroje zgromadzone na soczewce zostaną natychmiast usunięte. To tyczy się także pływania w innych zbiornikach wodnych jak, np. jezioro, czy morze. Tam również należy pilnować się zaleceń. Dlatego warto mieć w zapasie choć jedną parę soczewek jednodniowych na takie aktywności.

Pływanie w soczewkach

Podczas samego pływania z soczewkami nic nie powinno się stać. Nie musisz się bać, że soczewki dosłownie wylecą Ci z oczu. Z pewnością pozostaną one na swoim miejscu. Lepiej zapamiętać, żeby mieć ze sobą świeżą parę soczewek jednodniowych. Pamiętaj także o ich wyrzuceniu zaraz po wyjściu z wody. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w krople nawilżające. Pomogą Ci uśmierzyć ewentualne podrażnienia wywołane środkami oczyszczającymi wodę w basenie. To bardzo ważne, jeśli masz wrażliwe oczy. Zwłaszcza, że na podrażnione oczy lepiej nie zakładać soczewek.

Czy można pływać w soczewkach?

Czy można uprawiać sporty w soczewkach?

Osoby, które borykają się z wadą wzroku zazwyczaj sięgają po soczewki, gdy chcą uprawiać sport. Dlaczego? Soczewki kontaktowe dają pełną swobodę ruchu, której okulary nie są w stanie zapewnić. Możesz zachować świetne widzenie, a równocześnie nie musisz uważać na gwałtowne ruchy głową czy rękami. Dlatego uprawianie sportów w soczewkach jest jak najbardziej komfortowe. Jedyne o czym warto pamiętać to o wyborze odpowiednich soczewek.
Jeśli uprawiasz sport, który wiąże się z wchodzeniem do wody, przebywaniem w zakurzonych, czy mocno klimatyzowanych pomieszczeniach to lepiej jest wybrać soczewki jednodniowe. Jeśli jednak sport, który uprawiasz nie jest pod tymi względami mocno wymagający to śmiało sięgaj po soczewki wielokrotnego użytku. W tym wszystkim pamiętaj także o kroplach do oczu, które potrafią przynieść ulgę i dodatkowo nawilżają. Zwłaszcza, gdy Twój sport wystawia oczy na ekstremalne warunki, np. długotrwały wiatr. W takich sytuacjach krople przydadzą się na pewno.

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.