26


września

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV – co warto wiedzieć?

O okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV warto wiedzieć, że są bardzo potrzebne o każdej porze roku. Ten dodatek jest kojarzony przede wszystkim z okresem słonecznych, letnich dni. W istocie wówczas okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV są bardzo potrzebne, ponieważ w tym czasie przebywamy najwięcej na świeżym powietrzu.
Intensywne promienie słoneczne z jednej strony pogarszają komfort widzenia, a z drugiej stanowią zagrożenie dla zdrowia oczu z powodu promieniowania ultrafioletowego.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem – dla ochrony

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem dla ochrony oczu przed słońcem to skuteczny sposób na zabezpieczenie wzroku. Filtr UV obecny w powłoce okularów przeciwsłonecznych, blokuje szkodliwe promienie.
Ciemne szkła okularowe sprawiają, że widzimy o wiele lepiej, bez potrzeby mrużenia oczu. Jakość obrazu i jak najlepsze pole widzenia to, oprócz zwykłego komfortu, także sprawa bezpieczeństwa.

Okulary z filtrem UV - dla kierowców

Okulary z filtrem UV to asortyment, bez którego trudno sobie wyobrazić życie kierowców. Promienie słoneczne mogą uprzykrzać jazdę szczególnie gdy znajduje się dość nisko nad horyzontem, czyli rano i wieczorem. W ciągu dnia możemy doświadczać rażących odblasków, gdy promienie odbijają się do szyb, karoserii, okien budynków.

Okulary z filtrem UV pozwalają na wyraźne i bezproblemowe widzenie. Ciemne szkła wyposażone w filtr UV 400 zapewniają dostateczne zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem. W ten sposób nie tylko można poprawić swoją wygodę, ale i ochronić oczy przed przedwczesnym starzeniem i uszkodzeniami ich wrażliwej struktury, na przykład przed zwyrodnieniem plamki żółtej.

Okulary z filtrem UV dla kierowców

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV – dlaczego są tak ważne?

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem to rzecz, którą powinniśmy stosować tak jak krem z filtrem do opalania. O ile szkodliwy wpływ promieni UV na skórę jest powszechnie znany i mamy jego świadomość, to ochrona wzroku nie jest niestety tak oczywista w naszym społeczeństwie.

Dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV pozwolą Ci swobodnie korzystać ze słońca, bez ryzyka takich problemów jak posłoneczne zapalenie rogówki lub posłoneczne zapalenie spojówek. Takie zaniedbania mogą być przyczyną rozwoju zaćmy lub nowotworów rogówki i spojówki.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV także zimą

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV to asortyment, który warto mieć zawsze ze sobą także zimą. Jeżeli korzystasz z uroków zimy jeżdżąc na nartach lub snowboardzie albo uprawiasz wędrówki po górskich szlakach – musisz pamiętać o ochronie UV.

Promienie słoneczne odbite od śniegu są bardzo intensywne. Stąd wynika ryzyko tzw. ślepoty śnieżnej, która znana jest narciarzom, taternikom i alpinistom. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem 400 skutecznie ochronią Twoje oczy przed zgubnym działaniem słońca w zimowych warunkach.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV zimą

Jak sprawdzić czy okulary mają filtr UV?

Zastanawiasz się jak sprawdzić czy okulary mają filtr UV? Dobrze o tym pamiętać, bo o kwestii zdrowotnej wiele osób zapomina. Oczywiście okulary przeciwsłoneczne wybieramy głównie jako atrakcyjny dodatek do stylizacji. To też jest bardzo ważne, by wyglądać w nich i czuć się w nich dobrze.

Jeśli chcesz mieć pewność, że oprócz modnego dodatku, kupujesz też produkt, który ochroni Twój wzrok – kupuj w dobrych sklepach optycznych. Warto wybierać internetowe sklepy optyczne, ponieważ oferują markowe produkty w cenach niższych niż sklepy stacjonarne. Poza tym możesz obejrzeć kolekcję na spokojnie, bez presji obsługującej Cię ekspedientki.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV posiadają symbol CE. Jest to znak, że dany produkt jest zgodny z wymogami Unii Europejskiej. Istnieje ryzyko fałszowania takich oznaczeń, dlatego podkreślamy jeszcze raz – kupuj w sklepach optycznych. Okulary przeciwsłoneczne od ulicznych sprzedawców lub tanich chińskich marketów to bardzo zła decyzja, przez którą możesz narazić swój wzrok na uszkodzenia.

Jak sprawdzić czy okulary przeciwsłoneczne mają filtr UV?

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV a soczewki kontaktowe – zgrany duet!

Korzystasz z soczewek kontaktowych na co dzień lub sporadycznie? Jeśli tak, to warto pamiętać, że połączenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem i soczewek kontaktowych to bardzo dobry pomysł! To proste rozwiązanie, gdy chcesz mieć komfort podczas relaksu na plaży lub gdy spędzasz czas aktywnie w otwartej przestrzeni. Korekcja wad wzroku i dodatkowa ochrona za sprawą okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV to zestawienie idealne.

Okulary przeciwsłoneczne posiadające filtr UV 400 to najlepszy stopień ochrony. Taki produkt blokuje szkodliwe promienie. Informacje o stopniu ochrony okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV możesz znaleźć w opisach produktów i na naklejkach umieszczonych na szkłach lub zausznikach.

 

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.