23


lutego

Jak zdjąć soczewki kontaktowe?

Dbanie o prawidłową higienę oczu jest bardzo ważne, gdy masz wrażliwe oczy, jesteś alergikiem lub też, gdy chcesz uniknąć infekcji narządu wzroku. Zatem wtedy bardzo popularne jest codzienne ściąganie soczewek na noc i ich dezynfekowanie. W takiej sytuacji koniecznie musisz dowiedzieć się, jak założyć i jak ściągnąć soczewki. Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym zdejmowanie szkieł kontaktowych będzie proste, szybkie i bezpieczne.

Jak ściągnąć soczewki? Sprawdzone triki

Umiejętność prawidłowego ściągania soczewek jest bardzo ważna i niezbędna, gdy zdecydujesz się nosić szkła kontaktowe, zamiast okularów korekcyjnych.

Pamiętaj o tym, że zawsze, zanim tylko rozpoczniesz ściąganie soczewek, musisz umyć dokładnie ręce, a następnie je wysuszyć. Jeśli chcesz, podejdź do lustra, choć nie jest to konieczne.

Następnie wykonaj poniższe czynności:

Spójrz w górę, ale jednocześnie zadbaj o to, aby przy tym nie podnosić głowy w górę.

Kolejnym krokiem będzie przy pomocy środkowego palce prawej ręki odsunięcie w dół dolnej powieki. Nie przestawaj w tym czasie patrzeć w górę.

Następnie przyłóż delikatnie opuszek palca wskazującego prawej ręki do dolnej krawędzi soczewki. Nie wiesz, jak zdjąć soczewki? Najlepiej na tym etapie przesuń delikatnie soczewkę w dół, aby zsunęła się na białą część oka.

W tym momencie pozostaje Ci jedynie chwycenie soczewki dwoma palcami – wskazującym i kciukiem, a potem zdjęcie jej z oka.

To wszystko! Wystarczy, że kilkanaście razy powtórzysz cały proceder, a zaczniesz postępować całkowicie mechanicznie. Wtedy już przestaniesz zastanawiać się, jak zdjąć soczewkę, gdyż ten proces będzie dla Ciebie naturalny i wręcz banalny.

Jeśli to modele jednorazowe, to w takim razie zaraz po tym, jak nastąpi zdejmowanie soczewek, musisz je wyrzucić. Z kolei w przypadku modeli dwutygodniowych, miesięcznych czy innych o wydłużonym trybie noszenia, najlepiej wrzuć je do specjalnego pojemnika wypełnionego płynem do dezynfekcji, aby je dokładnie zdezynfekować.

jak zdjąć soczewki kontaktowe?

Jak wyjąć soczewkę? Metoda uszczypnięcia

Jeśli wyżej opisana metoda do Ciebie nie przemawia, to masz jeszcze jedną opcję. Nazywana jest uszczypnięciem. Dlaczego? Przekonasz się o tym, gdy wykonasz wszystkie poniższe czynności, które są wymagane podczas tej metody uszczypnięcia:

Przytrzymaj lewą ręką górną powiekę prawego oka.

Z kolei prawym palcem środkowym opuść powiekę dolną w dół.

Opuszkiem palca wskazującego oraz kciuka delikatnie ściśnij soczewki i zsuń ją w dół, aby możliwe stało się swobodnie jej ściągnięcie.

Problemy ze ściąganiem soczewek – jak sobie poradzić?

Masz problemy, gdy wykonujesz ściąganie soczewek? Opisaliśmy 3 częste problemy, które niekiedy pojawiają się, gdy jesteś osobą początkującą.

Nie mogę zdjąć soczewki

Nie wiesz, jak zdjąć soczewki kontaktowe pomimo wielu prób i czytania różnych instrukcji. Po pierwsze skontaktuj się z okulistą czy z optometrystą, który powinien Ci dokładnie wytłumaczyć, jak ściągać soczewki. Niezbędne może być też skorzystanie z kropli nawilżających, gdyż szkła kontaktowe mocniej przylegają do suchego oka. Pomocne mogą być też specjalne pęsety czy przyssawki do ściągania soczewek.

jak zdjąć soczewki kontaktowe?

Soczewka pod powieką – jak wyjąć?

Gdy dojdzie do tego, że soczewka przedostanie się pod powiekę, to masz kilka opcji. Najskuteczniejsze jest spokojne zakroplenie oczu przy pomocy kropli do oczu. Do tego pomasuj powiekę, aby w ten sposób spowodować poruszanie się soczewki. Dzięki temu     zdejmowanie soczewek ponownie stanie się możliwe zgodnie z instrukcją, którą opisaliśmy powyżej. Teraz już będziesz wiedzieć, jak wyjąć soczewkę pod powieką.
W razie dalszych problemów skontaktuj się ze specjalistą.

Jak zdjąć soczewki z długimi paznokciami?

Masz długie paznokcie i przez to nie wiesz,    jak ściągnąć soczewki? Taki problem często dotyka kobiety. Co w takiej sytuacji zrobić i czy konieczne jest ścięcie paznokci? Najlepszym sposobem będzie jednak skorzystanie z różnych akcesorium, np. z przyssawki do ściągania soczewek. Takie metoda zdecydowanie jest bezpieczniejsza niż wykorzystywanie paznokci podczas zdejmowania soczewek.

Teraz już na pewno będziesz wiedzieć, jak zdjąć soczewki. Zapoznaj się także z naszym artykułem na temat tego, jak prawidłowo aplikować soczewki.

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.