Ranking soczewek progresywnych

Poszukujesz soczewek progresywnych, które realnie podniosą jakość widzenia i komfort ich użytkowania? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ranking soczewek progresywnych. Dowiedz się najpierw, czym są soczewki progresywne, dlaczego warto je nosić, a później odkryj kilka modeli, które szczególnie opłaca Ci się wybrać.

 

Czym wyróżniają się soczewki progresywne?

Jeśli dotąd nosiłeś okulary do czytania i patrzenia w dal, to zapewne wiesz, jakie to jest niekomfortowe, prawda? Każdy okulista w takiej sytuacji poleci Ci okulary progresywne, aby wyeliminować nieporęczne zmienianie co po chwilę okularów.

Bardzo podobny problem dotyka też osoby, które decydują się na noszenie soczewek kontaktowych. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się zamienić okulary progresywne właśnie na soczewki progresywne. Dlaczego i jakie szkła progresywne wybrać? O tym dowiesz się, w dalszej części tego artykułu.

Dlaczego warto wybrać soczewki progresywne?

Nosząc jedną parę soczewek, zyskujesz pewność, że będziesz widzieć doskonale zarówno do dali, jak i do bliży. To doskonały produkt dla osób walczących z presbiopią.

Płacisz raz, a zyskujesz korekcję dwóch wad wzroku.

Nowoczesne soczewki progresywne są komfortowe, gdyż wykonuje się je coraz częściej z materiału hydrożelowego lub też silikonowo-hydrożelowego.

Nie wiesz, jakie szkła progresywne wybrac? Postaw na sprawdzone marki w korzystnych cenach, zapewniające nawilżenie na najwyższym poziomie i płynną strefę progresji, a Twoje oczy na pewno nie będą zmęczone w trakcie zmieniania pola widzenia.

Szkła progresywne – ranking

Jeśli nadal nie wiesz, jakiej firmy szkła progresywne wybrać, w takim razie koniecznie zwróć uwagę na produkty, które umieściliśmy w naszym rankingu. Dzięki temu podjęcie decyzji związanej z zakupem soczewek progresywnych stanie się o wiele łatwiejsze. Oto nasza lista:

 

 

TOP 1
ranking-photo
1-Day ACUVUE® Moist Multifocal

To obecnie jedne z najlepszych soczewek progresywnych na rynku. Doceniane przede wszystkim za wysoki poziom uwodnienia sięgający 58%. To z kolei przekłada się na większą wygodę, gdyż powodują one, że oczy zostają odpowiednio nawilżone. To modele dzienne, więc konieczne jest ściąganie ich wieczorem i dezynfekowanie wielofunkcyjnym płynem. Posiadają filtry UV, a do tego sprawiają, że oczy wyglądają jakby miały więcej blasku.

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Biofinity Multifocalł

Tym razem możesz rozważyć zakupienie soczewek progresywnych miesięcznych. Mają także wysokie uwodnienie w granicach 48%, a do tego wyróżniają się tym, że przez 30 dni możesz nosić je przez całą dobę. To najlepsze szkła progresywne miesięczne, gdyż są komfortowe, zapewniają nawilżenie oczom i są dostępne w korzystnej cenie poniżej 100 zł.

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal

Jeśli nie wiesz, jakiej firmy szkła progresywne wybrać, to bez obaw możesz postawić na Dailies. Mają aż 69% uwodnienia, co poczujesz od pierwszej chwili, gdy je założysz. Zastosowano tutaj nowoczesną technologię, która sprawia, że nawilżenie zostaje aktywowane zawsze, gdy mrugasz. To modele jednodniowe, wykonane z solidnego materiału, jakim jest Nelfilcon A.

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Proclear Multifocal

Alternatywą dla wcześniej przedstawionych soczewek miesięcznych może być Proclear. W tym przypadku nawilżenie osiąga również bardzo wysoki poziom, sięgający 62%. Świetnie sprawdzają się także dla osób, które mają problem z presbiopią. Widocznie poprawiają ostrość widzenia zarówno do bliży, jak i do dali. Łatwe w zakładaniu i komfortowe w noszeniu, co sprawia, że często można spotkać się z opinią, że to najlepsze szkła progresywne na rynku.

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
ProClear 1-Day Multifocal

Ranking soczewek progresywnych byłby niepełny, gdyby zabrakło w nim tych szkieł kontaktowych. Marka Proclear to jeden z liderów branży pod względem jakości i ceny, więc nic dziwnego, że tak wiele modeli znalazło się w naszym rankingu soczewek progresywnych. Tym razem przedstawiamy soczewki jednodniowe, z uwodnieniem na poziomie 60% i materiałem, który gwarantuje wysoki poziom nawilżenia przez 12 godzin.

Kup teraz

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie szkła progresywne wybrać, gdy walczysz z presbiopią.