14


grudnia

Ranking soczewek kolorowych

Soczewki kontaktowe to cieszący się ogromną popularnością sposób korekcji wad wzroku. Pozwalają one nie tylko na wyraźne widzenie w każdym kierunku i nieograniczone funkcjonowanie, ale również subtelną zmianę wizerunku! Mowa tu o soczewkach kolorowych, dzięki którym podkreślimy naturalny kolor tęczówki lub drastycznie go zmienimy. Producenci oferują wiele coraz to nowszych rozwiązań, które trafiają w gusta użytkowników kolorowych szkieł kontaktowych. Zatem jakie wybrać? Stworzyliśmy ranking soczewek kolorowych, dzięki któremu dowiesz się, które będą idealnie dla Ciebie. 

Soczewki kolorowe – rodzaje

Rynek optyczny oferuje wiele rozwiązań, również kosmetycznych, dzięki którym możesz zmienić barwę swoich oczu. Są to propozycje skierowane dla codziennych użytkowników szkieł kontaktowych w formie korekcji, ale nie tylko! Kolorowe soczewki w mocy 0,00 dedykowane są dla osób bez wady refrakcji, które mimo wszystko chcą delikatnie wpłynąć na swój wygląd. Warto pamiętać o tym, że finalny efekt soczewki widoczny jest dopiero po nałożeniu jej na własne oko. Dlatego kupując kolorowe szkła kontaktowe można jedynie sugerować się zdjęciami poglądowymi lub nazwami kolorów.
 

Soczewki zmieniające kolor oczu 

Chcesz sprawdzić jak wyglądałabyś w innym kolorze oczu? Odmień całkowicie barwę swoich tęczówek dzięki soczewkom zmieniającym kolor oczu. Są ona barwione na całej powierzchni, dlatego bez trudu pokryją naturalny kolor tęczówek i stworzą nowy wizerunek. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, począwszy od klasycznych: niebieskich, zielonych i brązowych, po bardziej szalone i niespotykane jak fioletowe czy różowe. 


Soczewki podkreślające naturalny kolor oczu

Lubisz swój naturalny kolor oczu, lecz chciałabyś go dodatkowo podkreślić? Zwiększ moc swojego spojrzenia, stosując kolorowe szkła kontaktowe. Połtransparentne soczewki są zupełnie niezauważalne na oku i prezentują się bardzo naturalnie. Pigment jest najintensywniejszy na obrzeżach i słabnie w miarę zbliżania się do centrum soczewki. Taki zabieg sprawia, że oko jest bardziej wyraziste, a jego kolor głębszy. 


Soczewki powiększające oczy 

Jeśli chcesz dodać swojemu spojrzeniu nieco pazura, wybierz kolorowe soczewki powiększające oczy. Mogą one delikatnie podkreślić naturalną barwę tęczówek lub całkowicie ją zmienić. Ich główną zaletą i elementem, który sprawia, że oczy wydają się optycznie powiększone jest gruba, ciemna obwódka wokół soczewki. Dodaje to intensywności spojrzeniu i sprawia, że jest bardziej przenikliwe. 


Soczewki we wzory 

Szukasz idealnego dopełnienia swojej Halloweenowej charakteryzacji lub przebrania na imprezę? Kolorowe soczewki w unikatowe wzory będą idealnym wyborem. Oczy zombie, kota lub tęczówki pokryte motywem kratki - te i wiele innych możliwości znajdziesz bez trudu w wielu internetowych i stacjonarnych sklepach optycznych. Dzięki takim soczewkom, możesz również optycznie zmienić kształt swojej źrenicy. 

 

Ranking soczewek kolorowych 


1. EyeLove Colors

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmują soczewki kolorowe EyeLove Colors. Występują one w dwóch konfiguracjach, jako soczewki korygujące oraz te dla osób bez wady wzroku. W wersji z mocą, sprzedawane są w 4 wariantach kolorystycznych, natomiast w wersji plan (zerówki) aż w 9 kolorach! Soczewki wykonane są z wysokiej jakości hydrożelu i cechują się wysokim poziomem uwodnienia. Z tego powodu są delikatne dla oczu i komfortowe w użytkowaniu nawet przez wiele godzin. 

Ranking soczewek kolorowych

2. EyeLove Crazy

Na drugim miejscu w rankingu klasyfikuje się nieco mniej codzienna pozycja, czyli soczewki EyeLove Colors. Tym razem jest to typowo kosmetyczna propozycja, ponieważ występuje jedynie w mocy 0,00. EyeLove Crazy to z całą pewnością soczewki dla tych, którzy chcą się wyróżnić. Aż 10 możliwości najróżniejszych wzorów, ułatwia znalezienie idealnej pary. Wśród nich m.in. Virus, czyli czerwono-żółte soczewki imitujące maksymalnie przekrwione, upiorne oczy lub Twilight będące idealne dla wszystkich fanów wampirów. W kolekcji nie brakuje również całych czarnych lub białych soczewek, które zdecydowanie odmienią Twoje codzienne spojrzenie. 

Ranking soczewek kolorowych

3. FreshLook Colors

Kolejna propozycja to soczewki miesięczne firmy Alcon – FreshLook Colors. Podkreślają one kolor naturalnych tęczówek i dodają powiewu świeżości przy wyborze innej barwy. Rysunek tęczówki na soczewce naniesiony jest w postaci zbioru punktów, co zapewnia naturalny efekt. Zawartość wody na poziomie 55% zapewnia doskonałą przepuszczalność dla tlenu i wysoki komfort noszenia. 

Ranking soczewek kolorowych

4. FreshLook ColorBlends

Soczewki FreshLook ColorBlend firmy Alcon to również miesięczna propozycja soczewek kolorowych. Zastosowana w produkcji technologia nakładania koloru 3w1 pozwala na naturalną i subtelną zmianę koloru oczu. Rozwiązanie to jest idealne dla osób, które chcą po raz pierwszy skorzystać z soczewek kolorowych. W ofercie dostępnych jest aż 12 kolorów, dzięki czemu można do woli wybierać idealne dla siebie. 

Ranking soczewek kolorowych

5. Dailies FreshLook Illuminate

Jest to zdecydowana i odważna propozycja zarówno dla osób na co dzień korzystających z korekcji soczewkami, jak i dla tych, którzy chcą po prostu odmienić swoje spojrzenie. Dailies FreshLook Illuminate występuje w wersji jednodniowej, zarówno jako korekcja i soczewka plan. Posiada ona nałożony na materiale ciemny pierścień, który po założeniu na oko wizualnie powiększa tęczówkę, dając wrażenie większych oczu.

Ranking soczewek kolorowych

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.