6


kwietnia

Ranking soczewek jednodniowych torycznych

Podczas wizyty u okulisty specjalista zdiagnozował u Ciebie astygmatyzm? W takim razie stoisz teraz przed wyborem, czy wybrać soczewki toryczne lub też okulary korekcyjne korygujące astygmatyzm. Gdy chcesz zyskać większą swobodę i nie zmieniać swojego wizerunku, to dobrym wyborem będą soczewki toryczne. Dziś producenci prześcigają się w tym, aby zaoferować klientom wygodne i coraz nowocześniejsze szkła kontaktowe. Przekonaj się zatem, jakie soczewki jednodniowe toryczne warto wybrać przy astygmatyzmie i czym należy się kierować.

Ranking soczewek jednodniowych torycznych

Oto ranking 3 polecany soczewek jednodniowych torycznych, które skorygują wadę wzroku, jaką jest astygmatyzm i pozwolą Ci cieszyć się sporą swobodą:

1-Day ACUVUE Moist for Astigmatism

1-Day Acuvue Moist for Astigmatism

Na pierwszym miejscu znalazły się soczewki, które doskonale sprawdzają się przy astygmatyzmie i polecane są dla osób aktywnych, uprawiających sport, prowadzących samochód czy pracujących przy komputerze. Zapewniają komfort podczas ich noszenia do tego stopnia, że w ogóle zapomnisz, że masz je założone. Możesz liczyć tutaj też na nowoczesną technologię Lacreon, sprawiającą, że Twoje oczy przez cały dzień będą prawidłowo nawilżone. Dzięki filtrom UV klasy 2 chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UV w 85%.

DAILIES® AquaComfort Plus® Toric

Dailies AquaComfort PLUS

To również bardzo komfortowe soczewki kontaktowe, sprawdzające się dla osób z astygmatyzmem. Posiadają specjalny system nawilżający, który zostaje aktywowany poprzez mruganie. Zaprojektowane po to, abyś w ogóle zapomniał, że masz założone soczewki kontaktowe. Ich poziom uwodnienia to aż 69%.

EyeLove Exclusive 1-Day Toric

EyeLove Exclusive 1-Day Toric

To naprawdę solidne soczewki, które zostały wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Przeznaczone są do noszenia w ciągu maksymalnie 16 godzin. Cechują się wysokim poziomem tlenoprzepuszczalności, który gwarantuje spory komfort podczas ich noszenia. Dodatkowym atutem są również filtry UV. Uwodnienie w tym przypadku osiąga 56%.

Jakiej firmy szkła jednodniowe toryczne wybrać?

Podczas kupowania soczewek torycznych nie warto opierać się jedynie na firmach, które najczęściej można spotkać w spotach telewizyjnych. Tak naprawdę ich jakość nie różni praktycznie w ogóle od innych modeli ze średniej półki cenowej. Zatem nie przepłacaj, jeśli nie oznacza to wzrostu jakości. Lepiej kieruj się opiniami i faktami w postaci właściwości, jakimi wyróżniają się szkła kontaktowe toryczne, które chcesz zakupić.
Dobrym wyborem będą szkła jednodniowe toryczne od takich marek, jak Air Optix, EyeLove, Acuvue czy Biofinity.

Jakie szkła jednodniowe toryczne wybrać?

Skoro już wiesz, że podczas kupowania soczewek nie należy kierować się jedynie tym, kto wyprodukował soczewki, to teraz pora wyjaśnić, co zatem powinno odgrywać dla nas kluczową rolę. Oto kilka istotnych aspektów, które mają znaczenie w trakcie kupowania szkieł jednodniowych torycznych:

  • materiał, z którego zostały wykonane soczewki – obecnie na rynku dostępne są już nowoczesne soczewki toryczne, które zostały wyprodukowane z materiałów silikonowo-hydrożelowych lub też hydrożelowych, gwarantujące wygodę oraz pełne nawilżenie oczu,
  • filtry UV – zadbaj o dodatkową ochronę dla swoich oczu i wybieraj soczewki toryczne, które posiadają filtry, chroniące przed szkodliwym działaniem promieni UV, koniecznie wybierz modele z filtrem UV klasy 1,
  • wysoki poziom tlenoprzepuszczalności,
  • wysoki wskaźnik uwodnienia soczewek, aby uczucie nawilżonych oczu nie mijało nawet po kilkunastu godzinach noszenia szkieł kontaktowych.

Oprócz tego kluczowe jest to, aby okulista lub optometrysta dopasował odpowiednie parametry soczewek kontaktowych, żeby możliwe było skuteczne skorygowanie Twojej wady wzroku.

Najlepsze szkła jednodniowe toryczne

Do wyboru masz oczywiście soczewki toryczne jednodniowe lub też modele miesięczne. Kiedy modele jednodniowe będą najlepszym wyborem? Szczególnie gdy uprawiasz sport. Na przykład, gdy pływasz, gdyż wtedy po wyjściu z basenu koniecznie musisz ściągnąć soczewki, a później założyć nowe. Poza tym osoby, które mają alergie na składniki, znajdujące się w płynach do dezynfekcji również wolą wybierać jednodniowe szkła toryczne. Kolejną grupą są alergicy w okresie największego pylenia. Częsta zmiana soczewek sprawia, że zmniejszasz dokuczliwe objawy alergii.

 

 

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.