13


grudnia

Ranking soczewek miesięcznych progresywnych

Soczewki progresywne to jeden ze sposób korekcji prezbiopii. Umożliwiają one wyraźne widzenie na każdą odległość i gwarantują komfortowe funkcjonowanie. Miesięczna wersja szkieł kontaktowych multifokalnych pozwala na zachowanie dobrego stanu oczu, jest nowoczesna, bezpieczna oraz ekonomiczna. Zastanawiasz się jakie są różnice między różnymi produktami tego typu oraz jak wybrać najlepsze dla siebie? W celu rozwiania wątpliwości stworzyliśmy ranking soczewek miesięcznych progresywnych, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem i dobrymi opiniami.

Soczewki miesięczne progresywne – dla kogo?

Grupą docelową, dla której skierowane są soczewki progresywne są osoby z prezbiopią. Czym właściwie ona jest?


Prezbiopia

Prezbiopia, inaczej starczowzroczność, to stan zaburzenia akomodacji. Dotyczy każdego człowieka po ok. 40. roku życia. Jest to naturalny proces starzenia się narządu wzroku. Jest bezpośrednio związana z obniżeniem zdolności akomodacji.

Akomodacja to tak naprawdę nastawność oka. Dzięki niej oko dostosowuje się do odległości w jakiej znajduje się oglądany przedmiot. Z biegiem czasu amplituda akomodacji drastycznie spada, co skutkuje problemami z widzeniem bliży. Oko akomoduje na odpowiednią odległość dzięki zmianie kształtu soczewki. Z czasem niestety traci ona swoją elastyczność. Pierwszymi objawami tego stanu może być syndrom „długiej ręki”. Oznacza to, że podczas normalnego funkcjonowania, dorosły człowiek chcąc osiągnąć pełną ostrość wzroku, coraz bardziej oddala czytaną książkę czy telefon. 

Sposobem korekcji prezbiopii są soczewki lub okulary progresywne. Posiadają one moc do dali oraz dodatek do bliży ułożone w odpowiedniej konfiguracji, która zapewnia komfortowe funkcjonowanie i wygodną, płynną zmianę mocy. Soczewki kontaktowe posiadają wiele zalet, które odróżniają je od okularów. Nie wpływają one na wygląd zewnętrzny, umożliwiają aktywny tryb życia oraz nie wymagają długiego procesu adaptacji. Z racji tego, że soczewka leży bezpośrednio na oku, zapewnia ona, w przeciwieństwie do okularów, wyraźne widzenie w każdym kierunku.
 

Miesięczny tryb noszenia

Gdy już wiesz, że Twój wzrok wymaga korekcji soczewkami progresywnymi, zastanów się jaki tryb noszenia będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Soczewki miesięczne stanowią najszerszą grupę szkieł kontaktowych, dlatego swobodnie wybierać można wśród ofert różnych producentów. 

Ich największą zaletą, która dla wielu użytkowników jest kartą przetargową, jest ich stosunkowo niska cena. Soczewki miesięczne sprzedawane są w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk. Najtańsze soczewki progresywne miesięczne znaleźć można już w granicach 70 zł. 

Warto pamiętać, że wersja miesięczna wymaga odpowiedniej pielęgnacji soczewek i ich przechowywania. Czyszczenie szkieł kontaktowych za pomocą specjalnych płynów pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i osadów. Prawidłowo pielęgnowanie i przechowywane soczewki miesięczne powinny bez zarzutu służyć nam przez cały okres użyteczności. 
 

Ranking soczewek miesięcznych progresywnych
 

1. Biofinity Multifocal

Pierwsze miejsce w zestawieniu soczewek miesięcznych progresywnych zajmuje Biofinity Multifocal. Te cieszące się niesłabnącą popularnością szkła kontaktowe powstały dzięki zastosowaniu technologii Aquaform® Comfort Science™. Dzięki temu gwarantują prezbiopom wygodne, komfortowe i dobre widzenie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Wysoka tlenoprzepuszczalność sprawia, że są przystosowane do noszenia w trybie całodobowym.

Ranking soczewek miesięcznych progresywnych
 

2. PureVision 2 HD for Prebyopia

Kolejna propozycja to wieloogniskowe soczewki firmy Bausch&Lomb – PureVision 2HD for Presbyopia. Ich konstrukcja zdecydowaniw zmniejsza efekt halo i odblaski, co będzie szczególnie przydatne, np. podczas wieczornej jazdy samochodem. Zaokrąglona krawędź soczewki sprawia, że są one komfortowe nawet dla osób o niezwykle wrażliwych oczach.

Ranking soczewek miesięcznych progresywnych

3. Ultra for Presbyopia

Soczewki ULTRA® for Presbyopia to produkt gwarantujący maksymalny komfort noszenia i nawilżenia. Przeznaczone są do noszenia w trybie miesięcznym, a dzięki zastosowaniu technologii MoistureSeal® zapewniają do 95% nawilżenia i do 16 godzin wygody. Wysoka elastyczność soczewki ułatwia proces jej aplikacji, a ponadto sprawia, że jest niewyczuwalna na oku przez cały dzień.

Ranking soczewek miesięcznych progresywnych
 

4. Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal 

Na kolejnej pozycji klasyfikują się soczewki Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal. Dodatkowe nawilżenie i uwodnienie na poziomie 33% zapewniają wysoki komfort noszenia nawet przez wiele godzin dziennie. Zastosowana technologia SmartShield™ zapobiega gromadzeniu się mikroorganizmów, zanieczyszczeń oraz osadów na powierzchni soczewek, zapewniając tym samym nieograniczone widzenie.

Ranking soczewek miesięcznych progresywnych

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.