8


grudnia

Ranking soczewek miesięcznych torycznych

Soczewki kontaktowe to coraz chętniej wybierana forma korekcji wad wzroku. Nie wpływają one w żaden sposób na wygląd zewnętrzny, umożliwiają wyraźne widzenie w każdym kierunku oraz dają swobodę funkcjonowania nawet osobom aktywnym fizycznie. 

Soczewki toryczne przeznaczone są do korekcji astygmatyzmu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu soczewek? Przedstawimy Ci ranking soczewek miesięcznych torycznych i rozwiejemy wszystkie wątpliwości.
 

Na co zwrócić uwagę wybierając soczewki miesięczne toryczne?

Mimo że zakres poszukiwań jest już zawężony do soczewek miesięcznych torycznych, rynek optyczny nadal obfituje w wiele możliwości w tym zakresie. Opcji jest dużo, a różnią się one od siebie m.in. parametrami technicznymi czy materiałem wykonania.


Moc soczewek

Wybierając soczewki dopasowane do siebie kieruj się przede wszystkim parametrami, które przepisał Ci specjalista – okulista, optometrysta lub kontaktolog. Soczewki toryczne posiadają trzy parametry, bez których prawidłowy dobór jest niemożliwy. Jest to moc sferyczna, moc cylindryczna oraz wartość osi cylindra. Nie wiesz jak odczytać parametry z recepty? Dowiedz się co opisują wyżej wymienione wartości i jak prawidłowo je interpretować.


Parametry techniczne

Kolejnym aspektem, którego nie należy pomijać przy wyborze soczewek, są ich parametry techniczne. Do tej ogólnej kategorii zaliczyć można m.in. średnicę i krzywiznę soczewki, a także jej tlenoprzepuszczalność oraz uwodnienie. Są to podstawowe wartości, o których informuje nas producent oferując produkty.
 
Średnica (DIA) oraz krzywizna (BC) odpowiadają za dopasowanie soczewki do oka. Ważne jest by całkowicie pokrywała ona rogówkę oraz przylegała do niej. Dzięki temu zapewnione będzie odpowiednie widzenie, soczewka nie będzie spadać oraz uciskać oka. 

Tlenoprzepuszczalność, jak sama nazwa wskazuje, mówi o tym ile tlenu jest w stanie dostać się do oka przez soczewkę. Jest to niezwykle ważny parametr i pożąda się by był jak najwyższy. Oko do prawidłowej pracy potrzebuje dostępu tlenu, a soczewka o wysokiej przepuszczalności umożliwia jego transmisję. Uwodnienie szkieł kontaktowych mówi o tym jaka jest w nich zawartość wody. Odpowiada ono za nawilżenie oka, a w soczewkach hydrożelowych jest związane również z transportem tlenu do rogówki. 


Materiał wykonania

Soczewki kontaktowe podzielić można na dwie grupy pod względem materiału produkcji – hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe. Pierwsze  z nich uznawane są za produkty starszej generacji. Posiadają wysokie uwodnienie i są stosunkowo twardsze. Drugi rodzaj to soczewki nowszej generacji. Dzięki dodatkowemu zastosowaniu silikonu mają świetną tlenotransmisyjność, a dodatkowo są miękkie. 

Warto wspomnieć, że dobór soczewek kontaktowych jest kwestią bardzo indywidualną. Nie dla każdego nowszy technologicznie produkt okaże się lepszy. Z tego też powodu dopasowanie soczewek powinno odbyć się pod okiem specjalisty.
 

Soczewki miesięczne toryczne – ranking

1. Biofinity Toric 

Ranking soczewek torycznych miesięcznych - biofinity toric

Słynące z ogromnej popularności i cieszące się dobrymi opiniami soczewki Biofinity Toric to idealny kandydat na pierwsze miejsce. Wykonane są z najnowszej technologii materiału silikonowo-hydrożelowego, zapewniającego wysoką tlenoprzepuszczalność (na poziomie 116)  wraz z nawilżeniem. Gwarantują wysoki komfort noszenia w trybie całodobowym nawet do 30 dni i nocy bez konieczności zdejmowania. 
 

2. EyeLove Exclusive PRO Toric

Ranking soczewek miesięcznych torycznych - Eyelove Exclusive Pro Toric

Kolejna propozycja to niezawodne soczewki EyeLove Exclusive PRO Toric. Wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego w najnowszej technologii, zapewniają wysoki komfort użytkowania w trybie dziennym przez cały miesiąc. Są dodatkowo wyposażone w filtr UV najwyższej klasy, który blokuje odpowiednio 90% i 99% promieniowania UVA i UVB.
 

3. Air Optix Plus Hydraglyde for Astigmatism

Ranking soczewek miesięcznych torycznych - Air Optix plus hydraglyde for astigmatism

Na kolejnym miejscu w rankingu soczewek miesięcznych torycznych klasyfikują się soczewki producenta Alcon – Air Optix Plus Hydraglyde for Astigmatism. Te silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe wyprodukowane w technologii HydraGlyde® Moisture Matrix pozostają nawilżone na dłużej, co przekłada się na wysoki komfort noszenia. Dodatkowa technologia SmartShield™ zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami i naturalnymi osadami białkowymi.
 

4. Ultra for Astigmatism

Ranking soczewek miesięcznych torycznych - Ultra for astigmatism

Czwarte miejsce w zestawieniu zajmują soczewki Ultra for Astigmatism producenta Bausch+Lomb. Są to ultracienkie, nowoczesne, miękkie soczewki silikonowo-hydrożelowe. Zastosowana technologia MoistureSeal® łączy w sobie wysokie uwodnienie, wysoki poziom tlenoprzepuszczalności oraz elastyczność. Dodatkowy system stabilizacji OpticAlign™ zapewnia jeszcze większe dopasowanie do oka użytkownika. 
 

5. EyeLove Deluxe Toric

Ranking soczewek miesięcznych torycznych - Ultra for astigmatism

Kolejna propozycja to soczewki EyeLove Deluxe Toric wykonane z wysokiej jakości materiału silikonowo-hydrożelowego. Te przeznaczone do dziennego noszenia szkła kontaktowe zostały wyprodukowane w innowacyjnej technologii, czyniącej je bardziej odporne na zanieczyszczenia i osady lipidowe. Wysoka tlenoprzepuszczalność zapewnia zdrowe, lśniące i jasne oczy.

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.