27


kwietnia

Ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen

Poszukujesz soczewek kontaktowych, w których będziesz czuć się komfortowo, Twoje oczy będą przez cały dzień odpowiednio nawilżone do tego stopnia, że czasem całkowicie zapomnisz o tym, że masz je założone? Zatem podczas kupowania szkieł kontaktowych koniecznie zwróć uwagę na modele, które mają wysoki wskaźnik przepuszczalności tlenu. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen. Już teraz przekonaj się, jakie modele znajdują się na szczycie i szczególnie Ci się opłacają.

Ranking soczewek przepuszczających tlen

Poszukujesz soczewek, które mają wysoki poziom tlenoprzepuszczalności? W takim razie przejrzyj koniecznie nasz ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen. Koniecznie zwróć uwagę na jednostkę Dk/t, to ta wartość wpływa na poziom tlenoprzepuszczalności, oprócz tego bierze się pod uwagę również grubość soczewki. Im wyższa będzie ta wartość, tym lepiej. Oto czołowe soczewki w tej kategorii:

Miejsce 1 - Soczewki EyeLove Supreme Long-Lasting

Soczewki kontaktowe EyeLove Supreme Long-Lasting

Poziom tlenoprzepuszczalności wynosi tutaj aż 187 Dk/t. Trudno znaleźć produkty, cechujące się wyższą wartością. Zostały wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Zapewniają pełen komfort przez cały czas podczas ich noszenia. Sporym plusem jest także to, że posiadają filtry UV, dzięki którym możesz chronić swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV przez cały rok. To modele miesięczne do noszenia w trybie dziennym. Warto zaznaczyć, że modele tej marki są znane z korzystnej oferty pod względem cenowym, a przy tym z wysokiej jakości. Połączenie wprost doskonałe, prawda?

Miejsce 2 - Soczewki Air Optix Night&Day

Soczewki kontaktowe Air Optix Night&Day

Tutaj poziom tlenoprzepuszczalności wynosi 175 Dk/t, a zatem różnica jest stosunkowo niewielka. Zapewniają komfort już od pierwszej chwili, gdy je założysz. Dodatkowym atutem jest na pewno to, że zostały przeznaczone do noszenia w trybie całodobowym. Zatem przez całe 30 dni całkowicie zapomnisz o swojej wadzie wzroku. Jednak poziom uwodnienia w tym przypadku to 24%, więc jeśli masz bardzo suche oczy, to spójrz na modele, posiadające wyższy poziom uwodnienia.

Miejsce 3 - Soczewki Ultra Bausch&Lomb

Soczewki kontaktowe Ultra Bausch&Lomb

Zyskujesz pewność, że Twoje nowe soczewki zapewnią tlenoprzepuszczalność na poziomie 163 Dk/t. To nadal bardzo dobry wynik, więc jeśli jesteś fanem soczewek Ultra, to zdecydowanie opłaca Ci się wybrać akurat te modele. Dedykowane są dla osób, które dużo czasu w ciągu dnia spędzają przed ekranem komputera. Wykonane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego. To modele miesięczne do noszenia w trybie dziennym, więc każdego wieczora należy je ściągać i dezynfekować przed ponownym założeniem.

Miejsce 4 - Soczewki EyeLove Deluxe

Soczewki kontaktowe EyeLove Deluxe

Nasz ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen zawiera jeszcze jedne soczewki od EyeLove. Tym razem wyróżniają się one tlenoprzepuszczalnością na poziomie 161 Dk/t. Modele miesięczne do noszenia w trybie dziennym. Uwodnienie wynosi 40%. Komfortowe, tanie i łatwe w zakładaniu, co ma znaczenie dla osób początkujących. Wykonane z zaawansowanego technologicznie materiału silikonowo-hydrożelowego.

Miejsce 5 - Soczewki Biofinity

Soczewki Biofinity

Zyskujesz w tym przypadku wskaźnik tlenoprzepuszczalności na poziomie 160 Dk/t. Jeśli szukasz modeli do noszenia w trybie całodobowym, to koniecznie zdecyduj się właśnie na te soczewki. Dzięki temu przez cały miesiąc możesz bez przerwy je nosić. Zyskasz w zamian pełną wygodę, poziom uwodnienia wynoszący 48% oraz wysoką ostrość widzenia.

Jakiej firmy szkła dobrze przepuszczające tlen wybrać?

Teraz już wiesz, jak prezentuje się ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen. Dzięki temu widzisz, że szczególnie warto zwrócić uwagę na takie marki, jak EyeLove oraz Air Optix. Na szczególną uwagę zasługują również modele od renomowanego producenta, jakim jest Bausch&Lomb. Oprócz tego kolejną marką, która często znalazła się w naszym rankingu jest Biofinity.

Jeśli chodzi o jeszcze inne opcje, to możemy dodatkowo polecić również soczewki Acuvue Oasys, które także mają dość wysoką transmisję tlenu do rogówki, ale jednak nieco gorszą niż wszystkie modele, które znalazły się w naszym rankingu. Jednak to nadal solidne i popularne soczewki kontaktowe.

Ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen

Szkła najlepiej przepuszczające tlen

Zastanawiasz się, jakie wybrać soczewki? Przepuszczalność tlenu ranking został stworzony specjalnie dla Ciebie. Kiedy zakupisz szkła kontaktowe, właśnie zwracając uwagę na tę właściwość, zyskasz znacznie większą wygodę podczas zakładania oraz noszenia soczewek. Tlenoprzepuszczalność sprawia, że do Twojego oka może trafić spora ilość tlenu. To z kolei sprawia, że narząd wzroku może przez cały czas korekcji soczewkami prawidłowo funkcjonować. Można to uznać, że soczewki wysoko przepuszczające tlen są znacznie bardziej kompatybilne z gałką oczną niż modele o niskim wskaźniku przepuszczalności tlenu.

Poza tym zyskujesz jeszcze jedna korzyść. Jaką? Otóż Twoje oczy wyglądają też o wiele zdrowiej. Zatem koniec z zaczerwienionym białkiem czy nieestetycznymi czerwonymi żyłkami. Zyskasz zatem piękne i lśniące oczy, od których nie można oderwać spojrzenia.

Soczewki przepuszczalność tlenu – ranking

Nasz ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen został przygotowany dla wszystkich tych, którzy:

  • borykają się z Zespołem Suchego Oka lub też po prostu ich oczy często są zmęczone i suche,
  • oczekują od soczewek komfortu przez cały dzień,
  • chcą wybrać soczewki, które są niewyczuwalne na oczach.

raking soczewek najlepiej przepuszczających tlen

Utożsamiasz się z przynajmniej jedną z tych grup? W takim razie koniecznie postaw na polecane przez nas soczewki.

Przepuszczalność tlenu ranking, to poradnik, dzięki któremu zyskasz szkła kontaktowe, jakich każdy oczekuje.

Pamiętaj, że czasem producenci nie zdradzają, ile wynosi wskaźnik przepuszczalności tlenu. Jak wtedy zyskać pewność, że wybrane modele spełnią nasze oczekiwania? Wskazówką będzie na pewno materiał, z którego zostały wykonane soczewki kontaktowe. Zdecydowanie postaw na modele wyprodukowane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Tutaj silikon odpowiada za skuteczną transmisję tlenu do gałki ocznej. Dlatego są one lepszym wyborem niż szkła kontaktowe hydrożelowe, gdy zależy Ci na wysokiej tlenoprzepuszczalności. Jeśli jednak zdecydujesz się na modele hydrożelowe, to koniecznie wybierz produkty, które są bardzo wysoko uwodnione. Otóż im wyższy będzie poziom uwodnienia w soczewkach hydrożelowych, tym wpłynie to na większą transmisję tlenu do oka. Wszystko dlatego, że to właśnie cząstki wody stają się transportem tlenu.

Mamy nadzieję, że nasz ranking soczewek najlepiej przepuszczających tlen i kilka naszych wskazówek pozwolą Ci wybrać najlepsze na rynku szkła kontaktowe.

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.