2


grudnia

Ranking płynów do soczewek

 

Ranking płynów do soczewek pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru. Na rynku dostępnych jest wiele produktów o dużej rozpiętości cenowej. Płyny do soczewek różnią się pojemnością oraz właściwościami. Bez względu na producenta i różnice między preparatami, wszystkie płyny mają za zadanie zapewnić prawidłową higienę oczu.

Niektóre preparaty zostały wzbogacone o dodatkowe substancje, których celem jest między innymi: łagodzenie podrażnień i niwelowanie objawów reakcji alergicznych.

Skład płynów do soczewek

Największą część oferty preparatów do pielęgnacji soczewek kontaktowych, stanowią płyny multifunkcyjne. To oznacza, że za pomocą jednego produktu możesz swoje soczewki oczyścić z osadów białkowych, zdezynfekować je i nawilżyć. Jest to bardzo praktyczne i wygodne dla wszystkich użytkowników szkieł kontaktowych.

Co wchodzi w skład płynów do soczewek? Preparaty pielęgnacyjne do szkieł kontaktowych to roztwory wodne zawierające składniki o działaniu bakteriobójczym – kwas edetynowy i kwas wersenowy.

Ważnym składnikiem płynów do soczewek jest hialuronian sodu, który ma zdolność wiązania wody. Dzięki temu zapewnia optymalne nawilżenie materiału, z którego wykonana jest soczewka. Dobre nawilżenie powoduje, że soczewka idealnie przylega do powierzchni gałki ocznej, a dokładnie do rogówki. Działanie nawilżające ma również sorbitol i panthenol. W składzie płynu do soczewek są także substancje stabilizujące właściwe pH, na przykład kwas borny, oraz bezpieczne składniki konserwujące, które przedłużają właściwości płynów do soczewek.

Dostępność płynu do soczewek

Dostępność płynu do soczewek w rekomendowanym przez nas sklepie bezokularow.pl jest znakomita. Internetowy sklep optyczny posiada duży wybór preparatów, które możesz zamówić od ręki.

Ceny płynów do soczewek

Ceny płynów do soczewek zaczynają się już od około 9 zł. Na pytanie ile kosztuje płyn do soczewek nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od kilku czynników. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów preparatów:

  • Płyny multifunkcyjne – najczęściej wybierane płyny. Są uniwersalne i łatwe w zastosowaniu. Skutecznie oczyszczają i nawilżają soczewkę. Możesz ich używać bezpośrednio na soczewkę oraz zanurzać je w roztworze.
  • Płyny oksydacyjne – to preparaty przeznaczone dla użytkowników zmagających się z alergiami oraz dla osób o bardzo wrażliwych oczach. Płyny oksydacyjne zostały opracowane bez użycia konserwantów, dzięki czemu ich stosowanie redukuje ryzyko podrażnień. Sposób używania płynów oksydacyjnych jest nieco innych niż w przypadku płynów wielofunkcyjnych. Tutaj potrzebny jest dodatek katalizatora, by uruchomić proces dezynfekcji soczewek. Czas trwania musi wynosić nieprzerwanie minimum 6 godzin.
  • Płyny do twardych soczewek – jeśli nosisz twarde soczewki, musisz wiedzieć, że mają one nieco inną budowę. Do ich pielęgnacji potrzebne są specjalne preparaty.

Każdy z płynów do soczewek jest sprzedawany w kilku pojemnościach. Najmniejsze dostępne opakowania zawierają 90 ml roztworu, a największe opakowania zawierają 500 ml.
Który najlepiej wybrać? To zależy od tego jak często używasz płynu. Jeśli nosisz np. soczewki miesięczne w trybie całodobowym, to oznacza, że możesz ich nie ściągać przez 30 dni. Wtedy płyn jest Ci potrzeby tylko od czasu do czasu do ewentualnego usunięcia osadu. W takiej sytuacji lepiej wybrać płyn do soczewek o małej pojemności. To dlatego, że płyny mają ściśle określony termin przydatności do użycia. Po jego upłynięciu, płyn traci swoje właściwości i nie należy go już używać.Natomiast jeśli używasz soczewki w trybie dziennym i codziennie je czyścisz i zostawiasz na noc w pojemniku – wybieraj płyny o pojemności 500 ml. To najkorzystniejszy wybór.

 

Ranking płynów do soczewek

Miejsce 1.

EyeLove Comfort PLUS 500 ml (z hialuronianem sodu!)

Ranking płynów do soczewek - EyeLove Comfort Plus z hialuronianem sodu

Najczęściej wybierany płyn pielęgnacyjny do soczewek kontaktowych. Znakomicie oczyszcza i dezynfekuje. Zapewnia perfekcyjną higienę i zapobiega podrażnieniom oka. Wzbogacony o hialuronian sodu płyn do soczewek, zapewnia warstwę ochronną między rogówką a soczewką. Zapewnia komfort podczas noszenia soczewek nawet przez cały dzień.

Miejsce 2.

EyeLove ultraComfort SmartPack 360 ml + 100 ml + pojemnik

Najlepsze płyny do soczewek - EyeLove ultraComfort SmartTack

Doskonała okazja, by w dobrej cenie kupić zestaw płynów o dwóch różnych pojemnościach. Wysokiej klasy do soczewek w butelkach 360 ml plus 100 ml zapewnia idealne oczyszczenie soczewki. Dzięki właściwościom nawilżającym, Twoje soczewki nie będą powodowały uczucia suchości w oku. Dodatkowy płyn o pojemności 100 ml to doskonałe rozwiązanie podczas krótkich, weekendowych wyjazdów. A do tego otrzymujesz gratis pojemnik na soczewki.

Miejsce 3.

Płyn do soczewek EyeLove Comfort

Ranking płynów do soczewek - EyeLove Comfort

Sprawdzony i często wybierany preparat do pielęgnacji soczewek. Chroni je przed wysuszeniem, usuwa z łatwością zabrudzenia, które codziennie gromadzą się na powierzchni soczewki. Starannie dobrane składniki płynu EyeLove Comfort zapewniają ochronę dla oczu i sprawiają, że noszenie soczewek przez cały dzień nie powoduje dyskomfortu.

Miejsce 4.

Płyn Acuvue RevitaLens 360 ml

Ranking płynów do soczewek - Acuvue RevitaLens

Multifunkcyjny płyn do soczewek doskonale nadaje się zarówno do soczewek hydrożelowych, jak i silikonowo-hydrożelowych. Preparat usuwa zanieczyszczenia i zabija bakterie. Zapobiega podrażnieniom i infekcjom. Dzięki wysokiej skuteczności nawilżania soczewek, preparat podnosi komfort ich noszenia. Nawet gdy szkła kontaktowe pozostają na Twoich oczach 16 godzin.

Miejsce 5.

Płyn do soczewek OPTI-FREE® Express® 355 ml

Ranking płynów do soczewek Opti-Free Express

Płyn OPTI-FREE może być używany do wszystkich miękkich soczewek. Skład preparatu ma korzystny wpływ na kondycję oczu. Niweluje podrażnienia doskonale nawilża. Preparat z łatwością usuwa osady białkowe. Działa bakteriobójczo zapewniając sterylność w kontakcie soczewki z okiem.

Miejsce 6.

Płyn do soczewek EyeLove Natural 360 ml

Najlepsze płyny do soczewek - EyeLove Natural

Wyjątkowy preparat do pielęgnacji soczewek EyeLove Natural został wzbogacony o dodatkowe składniki o działaniu łagodzącym. Hialuronian odpowiada za skuteczne nawilżenie soczewki, a alantoina wspiera regenerację i chroni oczy przed wpływem czynników zewnętrznych. Bakteriobójcze i przeciwzapalne właściwości płynu do soczewek EyeLove Natural sprawdzają się nawet bardzo wrażliwych użytkowników, ze skłonnościami do alergii.

Miejsce 7.

Renu Multiplus 360 ml

Ranking płynów do soczewek - ReNu Multiplus

Wysokiej klasy preparat od Bausch & Lomb skutecznie likwiduje zanieczyszczenia powstające na powierzchni soczewek. Dezynfekuje i tworzy barierę ochronną dla powierzchni oka. Dzięki wysokim zdolnościom nawilżania sprawia, że noszenie soczewek nawet przez wiele godzin nie powoduje podrażnienia i dyskomfortu.

Miejsce 8.

Płyn do soczewek EyeLove Basic

Ranking płynów do soczewek EyeLove Basic

Praktyczny multifunkcyjny płyn do soczewek świetnie nadaje się do soczewek hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych. Stanowi najlepsze zabezpieczenie szkieł kontaktowych pozostawionych na noc w pojemniku. Zapobiega wysuszaniu się materiału i zapewnia właściwą higienę. Z łatwością rozpuszcza osady białkowe i dezynfekuje.

O nas

Jesteśmy tutaj aby zadbać o Ciebie i Twoje oczy. Dostarczymy Ci wiedzę, która pozwoli Ci na właściwy wybór soczewek, dzięki temu ich noszenie będzie łatwe i przyjemne.